Най-добрата страна на лозаризма



По дисциплината „Трайни култури“ /част Лозарство/ студентите от специалността Екология и опазване на околната среда  получават необходимите знания върху биологията на лозата, както и върху създаването и отглеждането на лозовите насаждения.

  Защо капковото напояване е идеално за поливане на лозови масиви

Кирил Вътев: Имаме голям сив сектор, който се оставя, защото е полезен за изборите

Сите три реони се одликуваат со конкретни климатско-почвени услови, кои се предуслов за сортиментот на при подигање на лозови насади.

За успешно и стабилно лозарство и винарство во иднина, неопходно е да се изврши климатско зонирање и правилен распоред на сортите според лозарските едини. Потребно е воведување инфицирани системи на одгледување и интинзитивен индустриски карактер на прозводството.

Освен това влошава физическата структура на почвата и намалява качеството на гроздето, като намалява количеството на захари.

Градински маркучи Бързи връзки за маркучи Макари за маркучи Пистолети и разпръсквачи за поливане Ръчни градински инструменти Ножици, триони и аксесоари Акумулаторни ножици и триони Ръчни и гръбни пръскачки Саксии Повдигнати лехи Градински аксесоари Тревна смес Вертикални градини (саксии за стена) Разсад и мини парници Борба с вредители Соларни лампи за градината Канелки за чешма Защитни мрежи и покривала Охлаждане с водна мъгла Ръчни помпи за вода Гребла за сняг Електрически градински уреди Градински бараки ВОДОПРОВОД И ОТОПЛЕНИЕ ВОДОПРОВОД И ОТОПЛЕНИЕ

Изтъкнати учени в областта на лозарството са Ив. Добрев (ампелография), Н.

Умерено-континентален климат лозарство със сухо, горещо лято, равнинен терен с хълмове и плата. Черноземите и сивите горски почви, образувани върху льос, както и традициите, поддържани и развивани в региона, определят особеностите и характеристиките на произвежданите вина.

Ако се захванете с отглеждането, до тригодишна възраст на растението е необходимо да правите ежегодно пресаждане от по-малък в по-голям съд.

. Има опасност да се внесе у нас с посадъчния материал (според проф. Маленин, тя се среща у нас).

Българското лозаро-винарство също е засегнато от трайната тенденция на затопляне на климата и необичайните метеорологични явления, коментират за БТА представители на Института по лозарство и винарство в Плевен.

През Средновековието в християнските манастири традицията се запазва.

В края на вегетацията и плододаването през септември-октомври е необходимо да се подхрани с калий.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *